Loading

Sıkça Sorulan Sorular

Penceremin ömrünün bittiğini düşünüyorum, değiştirmek için nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle konutunuzun bulunduğu iklim bölgesine göre kullanılacak Winer serisini belirlemelisiniz. Belirlediğiniz seriye uygun cam kalınlığı ve conta malzemesi kalitesi ile konutunuzda iyi bir ses, ısı ve su yalıtımı sağlamanız mümkün olacaktır. Ayrıca konutunuza estetik katmak istiyorsanız beyaz renkli profiller yerine Winer ürün grubumuzun geniş renk yelpazesinden binanızın rengine uygun renk-desen kombinasyonunu seçerek daha estetik görünüm sağlayabilirsiniz.

Pencere satın aldıktan sonra ileride doğabilecek sorunlar için nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle kapı pencere sisteminizi satın alacağınız üretici bayinin Winer Kapı ve Pencere Sistemleri yetkili bayisi olup olmadığını kontrol ediniz. TSE ve garanti belgesini incelemenizi ve uyuşmazlık olur ise www.win-er.com.tr web adresimizden bizlere ulaşmanızı öneririz.

Pencere seçimim sırasında daha yüksek profil seçmemi öneriyorlar, bu ne anlama geliyor?

Pencerelerinizde yükseklik ve odacık sayısı arttıkça yalıtım değerleri artmaktadır. Binanızın konumu ve yüksekliğine göre 60 mm ve 70 mm serilerimizi kullanmanız uygun olacaktır. 60 mm’lik serimiz 4 odacıklı, 70 mm’lik serimiz 5 odacıklıdır.

Winer Kapı ve Pencere Sistemlerinin garanti süresi nedir?

Winer PVC Kapı ve Pencere Sistemi montaj sonrası profil için garanti süresi en az 2 yıldır. Bunun dışında Winer beyaz renkli profillerde hava şartlarına maruziyet sonrası oluşabilecek sararmaya karşı 10 yıl garanti verilmektedir. Montaj sonrası bayimizden Garanti Belgenizi almayı unutmayınız.

Pencere seçerken cam kalınlığı önemli midir?

PVC kapı ve pencere sistemlerinde cam seçimi çok önemlidir. Konutunuzun iklim bölge sınıfına göre tek, çift, 24 mm ya da 36 mm cam seçmeniz gerekmektedir. Eğer iyi bir ses ve ısı yalıtımı istiyorsanız iki cam arasındaki hava boşluğu 12 mm’den az olmamamak kaydı ile en az çift cam seçmelisiniz.

PVC kapı ve pencerelerimizi temizlerken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir?

Winer PVC Kapı ve Pencere Sisteminizin montaj sonrasında koruma folyolarını mutlaka soyunuz. Soyulmayan folyolar Güneş ışınlarının etkisi ile koruma özelliğini kaybedecek ve bir süre sonra üzerindeki renk ve tutkal profilinizin yüzeyinde kalacaktır ve bu lekeleri çıkarmak mümkün olmayacaktır.

Winer PVC Kapı ve Pencere Sisteminizin temizliğinde kesinlikle çamaşır suyu, tuz ruhu gibi ağartıcılar ya da toz deterjan türevi temizleyiciler kullanmayınız. Bunların yerine pencerelerde bulunan contalara değmeden sıvı deterjan kullanarak yumuşak bir bez yardımıyla temizlemeniz ve kurulamanız yeterli olacaktır.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.